O wydarzeniu

Międzynarodowe wydarzenie „Laboratorium regionalnych polityk uczenia się przez całe życie. Europejski Okrągły Stół”, które odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2022 ma na celu omówienie kierunków rozwoju polityki uczenia się przez całe życie (lifelong learning) w odniesieniu do osób dorosłych, a także przedyskutowanie możliwości rozwoju współpracy międzyregionalnej w tym zakresie. Prelegentami i panelistami będą przedstawiciele instytucji europejskich (CEDEFOP), krajowych z Polski (MEiN, FRSE, PARP), regionalnych z Małopolski, a także naukowcy z Uniwersytetów  Jagiellońskiego w Krakowie i Bosforskiego w Stambule, eksperci z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Belgii.

Wydarzenie służy przedstawieniu koncepcji „Laboratoriów regionalnych polityk uczenia się przez całe życie”, których zadaniem będzie monitorowanie i rozwój polityki uczenia się przez całe życie w regionach europejskich oraz wspieranie współpracy międzyregionalnej w  dziedzinie LLL. Założenia laboratoriów, w tym narzędzie do samooceny regionów, zostały przygotowane w ramach projektu COMORELP (Collaborative Monitoring of Regional Lifelong Learning Policies). Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z tą ideą, zostaną także zaproszeni do pracy podczas warsztatów nad planowaniem wdrożenia tej inicjatywy w regionach.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką edukacji i kształcenia, andragogiki, rynku pracy, wsparcia społecznego osób dorosłych, zarządzania publicznego, współpracy międzynarodowej. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja uczestnictwa w wydarzeniu, zarówno w formie stacjonarnej, jak i w transmisji on-line, możliwa jest do dnia 06.06.2022 lub do wyczerpania miejsc za pośrednictwem formularza rejestracji.

Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (lider projektu COMORELP) i Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie (partner projektu COMORELP). Wydarzenie jest organizowane we współpracy z platformą Open Eyes Economy Summit EduLab, promującą rozwój edukacji. W konferencji uczestniczyć będą pozostali partnerzy projektu COMORELP: FREREF – Le Forum des Régions Européennes pour la Recherche l’Education et la Formation (Belgia), Uniwersytet Bosforski (Turcja), Lifelong Learning Platform (Belgia), CIS Scuola Per La Gestione D'Impresa Societa (Włochy), Arcola Research (Wielka Brytania).

Projekt COMORELP jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.