Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Warsztaty 14.06.2022

Miejsce: Uniwersytet Jagielloński, Collegium Novum, ul. Gołębia 24, Aula
Streaming: Proszę kliknąć tutaj, aby oglądać streaming

Miejsce: Uniwersytet Jagielloński, Collegium Novum, ul. Gołębia 24

Jak zwiększać współpracę międzyregionalną w rozwoju LLL? Jak korzystać z doświadczeń innych regionów? 

  • Język: Polski
  • Moderatorka: Magdalena Tarnowska-Torbus, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
  • Opis: Współpraca międzyregionalna i międzynarodowa to zagadnienie wielopłaszczyznowe, podobnie jak i samo uczenie się przez całe życie. Wsparcie rozwoju współpracy międzyregionalnej w dziedzinie lifelong learning wymaga sprecyzowania: a) jakie jej obszary mają być priorytetowo rozwijane, b) jakie formy współpracy będą najbardziej efektywne w odniesieniu do konkretnych elementów LLL i zaangażowanych podmiotów, c) jakie czynniki mogą wpływać na rozwój wskazanych form i jak prowadzić do wzmocnienia tych z nich, które odgrywają pozytywną rolę i do ograniczania negatywnych. Szczególna uwaga zostanie poświęcona obszarowi wymiany doświadczeń – określeniu, jak motywować interesariuszy LLL do dzielenia się ich doświadczeniami oraz do czerpania z doświadczeń instytucji w innych regionach, a następnie – sformułowaniu działań pozwalających tę wymianę wspierać i rozwijać. 

Rozwój regionalnych laboratoriów LLL: struktura, działania, aktorzy, podział odpowiedzialności?

  • Język: Polski
  • Moderatorki: Edyta Klimowska-Bobula, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie & Ewa Bodzińska, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
  • Opis: Warsztat nawiązuje do przedstawionej pierwszego dnia konferencji koncepcji Laboratoriów LLL. Będzie to czas na analizę możliwości i sposobów wdrożenia tej idei w regionach, na zdefiniowanie modelu zarządzania Laboratoriami oraz zakresu i sposobu ich działania. W jego trakcie uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na następujące pytania: Jak mogą funkcjonować regionalne laboratoria uczenia się przez całe życie? Jaką powinny mieć formę? Kto mógłby być w nie zaangażowany? Gdzie powinny być osadzone? Jak sprawić, aby były współtworzone przez różnych interesariuszy? Czy wymagają finansowania? Skąd czerpać środki na ich działanie?  

Platforma: jak zwiększać zainteresowanie platformą, jak zapewnić trwałość jej funkcjonowania? 

  • Język: Angielski
  • Moderatorka: Pauline Boivin, Lifelong Learning Platform
  • Opis: Przedmiotem refleksji tej grupy warsztatowej będzie konkretne narzędzie, którego potrzeba i wstępne założenia wynikają z prac projektu COMPRELP, przybliżonych uczestnikom pierwszego dnia konferencji. Platforma ma być internetowym narzędziem wspierającym współpracę międzyregionalną w dziedzinie uczenia się przez całe życie. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat projektowania i wdrażania narzędzi współpracy on-line, w szczególności ich upowszechniania w grupach docelowych, animowania współpracy prowadzonej na odległość, a także tworzenia w przestrzeni internetowej treści i aktywności z zakresu lifelong learning. Dyskusja podczas warsztatów będzie zogniskowana wokół następujących pytań: jak budować taką platformę? Jakie powinna mieć funkcjonalności? Do kogo powinna być skierowana, kto będzie jej odbiorcą? Jakie informacje powinny być na niej prezentowane? Co może utrudniać jej rozwój? Jak zwiększyć jej przydatność i wykorzystanie?

Miejsce: Uniwersytet Jagielloński, Collegium Novum, ul. Gołębia 24